05 Iunie 2020

COMUNICAT având în vedere declararea stării de urgență datorită epidemiei de Coronavirus - COVID-19

17 Martie 2020
COMUNICAT

având în vedere declararea stării de urgență datorită epidemiei de Coronavirus - COVID-19, vă comunicăm următoarele:
  • Se amână primul termen de plată a impozitului pe clădiri, a impozitului pe teren, respectiv a impozitului pe mijloacele de transport, aferente acestui an de la 31 Martie 2020 la 30 Iunie 2020.
Pentru anul 2020 contribuabilii care achită integral, pînă la 30 iunie 2020, impozitul pe clădiri, impozitul pe teren, respectiv impozitul pe mijloacele de transport beneficiază de bonificația stabilită de Consiliul Local (conform comunicatului Ministerului Finanțelor Publice din data de 13 Martie 2020, aceste modificări urmează să fie reglementate prin ordonanță de urgență în prima sedință de guvern).

Nu se eliberează adeverințe pentru APIA; (Activitatea APIA este suspendată până pe 6 aprilie 2020 conform comunicatului Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură din data de 14 Martie 2020)

PRIMĂRIA ÎȘI DESFĂȘOARĂ ACTIVITATEA PENTRU REZOLVAREA PROBLEMELOR URGENTE!

Vă mulțumim pentru înțelegere!

Primăria comunei ARDUSAT

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/comunaardusat/public_html/templates/ardusat/html/com_k2/templates/default/item.php on line 283